Pralka ariston

Pralka ariston

Jeśli zdecydujemy się na Ariston pralki, do wyboru mamy co najmniej kilkanaście różnych modeli. Niemal wszystkie modele tych pralek mają klasę energetyczną co najmniej wartości A, niektóre zaś opatrzone są symbolem A+ lub A++. To oznacza, że nawet piorąc często i w dużych ilościach, nasze rachunki za media nie będą przerażająco duże, zwłaszcza że pralka ariston jest wyposażona w system ważenia wsadu. Jeśli więc nie zapełnimy bębna w całości, pralka pobierze odpowiednio mniej wody i prądu.

Pralka ariston zalety

pralka ariston | oznaczenia na pralceNie musimy też obawiać się, że bielizna wyjęta z pralki będzie się suszyła długimi godzinami – Ariston pralki zapewniają od 1000 do 1600 obrotów na minutę podczas wirowania płukanych ubrań. Najlepsze pralki mogą się też pochwalić najwyższą klasą wydajności prania A. Pralki tej firmy są w stanie pomieścić w swoich bębnach od 6 do 7 kilogramów suchej bielizny, nie ma jednak konieczności wkładania maksymalnego załadunku za każdym razem.

Pralka ariston ma bardzo stabilną konstrukcję, nie będzie więc „skakać” po całej łazience w trakcie wirowania, ma także bardzo niski poziom hałasu. Jeśli chcemy zaoszczędzić na przestrzeni w łazience, możemy wybrać małe pralki. Mają ona tylko 40 centymetrów szerokości, ale za to pozbawiona jest kilku przydatnych funkcji, w jakie wyposażone są pralki ładowane z przodu. Jednym z nich jest program ekologiczny, czyli taki, podczas którego zużywa się minimalne ilości energii elektrycznej.

Drugim takim udogodnieniem jest system automatycznego dozowania detergentów – gdy włożymy bieliznę do pralki i wybierzemy na programatorze rodzaj tkaniny, pralka sama zdecyduje, jaka będzie optymalna ilość proszku i płynu do zmiękczania. Pralka ma także program do prania kołder i puchowych kurtek, który działa podobnie jak czyszczenie chemiczne. Bardzo praktyczny jest także program do prania koszul. W trakcie pracy tego programu bęben ma nieco inną rotację, dzięki czemu wyjęte ubrania są mniej pogniecione. Pralka ariston wyróżnia  także bardzo ciekawy design – biały przód pralki ozdobiony jest stalowoszarym frontem